Streda, 2. december 2020
Oblačno  -4,5 °C
Mimoriadne správy

Taliansko prijalo nové opatrenia proti koronavírusu, zavádza aj zákaz vychádzania

 Webnoviny   2. november 2020  62
Taliansko prijalo nové opatrenia proti koronavírusu, zavádza aj zákaz vychádzania

2.11.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky premiér Giuseppe Conte oznámil nové celonárodné opatrenia, ktorých cieľom je spomaliť šírenie nového koronavírusu. Predseda talianskej vlády v pondelok predstavil opatrenia poslancom a čoskoro by malo v tejto súvislosti vyjsť aj nové nariadenie.

Conte informoval, že plánujú zatvorenie nákupných centier cez víkendy s výnimkou potravín, trafík a lekární, ktoré sa v nich nachádzajú.

Viac o téme: Koronavírus


Po novom budú zatvorené napríklad aj herne či múzeá a bude aj obmedzené cestovanie medzi regiónmi. Platiť by mal tiež nočný zákaz vychádzania, ktorý je zatiaľ len v niektorých regiónoch, premiér však nešpecifikoval konkrétny čas. Stredné školy naplno prejdú na dištančné vzdelávanie, čo by malo pomôcť zmierniť tlak na verejnú dopravu.

Niektoré opatrenia však nebudú v každom regióne rovnaké. Conte poslancom vysvetlil, že sa budú rôzniť podľa závažnosti šírenia vírusu a situácie v nemocniciach.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko prijalo nové opatrenia proti koronavírusu, zavádza aj zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.