Štvrtok, 28. október 2021
Slnečno  3,8 °C
Mimoriadne správy

Taliansko po prvýkrát uvoľňuje opatrenia, ľudia môžu navštíviť kiná, divadlá i koncertné siene

 Webnoviny  23. apríl 2021  93
Taliansko po prvýkrát uvoľňuje opatrenia, ľudia môžu navštíviť kiná, divadlá i koncertné siene

23.4.2021 (Webnoviny.sk) - Talianska vláda rozhodla, že v regiónoch s najnižším počtom infekcií koronavírusom sa od pondelka budúceho týždňa môžu otvoriť kiná, divadlá a koncertné siene pre obmedzený počet divákov.

Viac o téme: Koronavírus


Na podujatiach v uzatvorených priestoroch sa bude môcť zúčastniť maximálne 500 ľudí a na podujatiach v exteriéri maximálne tisíc. Vláda zároveň potvrdila otvorenie vonkajších priestorov reštaurácií.

Je to prvé uvoľnenie reštriktívnych opatrení v Taliansku odvtedy, ako na jeseň začal počet infekcií stúpať a do krajiny sa dostali rýchlo sa šíriace varianty koronavírusu.

Pribúdanie nových nákaz koronavírusom sa v krajine teraz spomalilo, keďže pokračuje vakcinačná kampaň. Virológovia však varujú, že vláda vysiela odkaz, že „všetko je otvorené", pričom situácia ešte nie je pod kontrolou.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, Pandémia, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko po prvýkrát uvoľňuje opatrenia, ľudia môžu navštíviť kiná, divadlá i koncertné siene © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.