Pondelok, 23. november 2020
Oblačno  0,6 °C
Mimoriadne správy

Taliansko má ďalšiu červenú zónu, z domovov už nesmú vychádzať ani obyvatelia provincie Bolzano

 Webnoviny   9. november 2020  44
Taliansko má ďalšiu červenú zónu, z domovov už nesmú vychádzať ani obyvatelia provincie Bolzano

9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Guvernér talianskej alpskej autonómnej provincie Bolzano vyhlásil, že sa stáva "červenou zónou" a od pondelka je v nej zatvorená väčšina obchodov, ktoré nepredávajú základné tovary, kaviarne a reštaurácie majú zakázané podávať jedlá a obyvatelia nesmú odchádzať zo svojich domov s výnimkou nevyhnutných dôvodov, ako je napríklad cesta do práce.

Guvernér Arno Kompatscher pre televíziu Sky TG24 v nedeľu večer povedal, že obmedzenia prikázal preto, že nemocničné lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa rýchlo obsadzujú pacientmi s ochorením COVID-19.

Viac o téme: KoronavírusProvincia Bolzano sa tak ako "červená zóna" pripojila k severotalianskym regiónom Lombardsko, Piemont a Valle d’Aosta. Za "červenú zónu" je vyhlásená aj Kalábria na juhu Talianska.

V nedeľu v Taliansku zaregistrovali 32 616 nových infekcií, čo bolo o približne 7-tisíc menej ako v sobotu. Od soboty však v krajine pribudlo 331 nových úmrtí, čím celkový počet potvrdených obetí pandémie v krajine stúpol na 41 394.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko má ďalšiu červenú zónu, z domovov už nesmú vychádzať ani obyvatelia provincie Bolzano © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.