Sobota, 13. jún 2026
Mimoriadne správy
- Dovolenka 2026 bude drahšia. Polovica Slovákov mení plány, najviac zdražejú letenky
- Elon Musk sa stal prvým bilionárom sveta, akcie SpaceX po debute prudko vzrástli
- Technická porucha zdržala odlet pápeža Leva XIV. z Kanárskych ostrovov
- Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
- Top foto dňa (12. jún 2026): Predsedníčka EP na Slovensku, mláďa hrošíka, MS vo futbale a počasie
Taliansko má ďalšiu červenú zónu, z domovov už nesmú vychádzať ani obyvatelia provincie Bolzano
Webnoviny 9. november 2020 645
9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Guvernér talianskej alpskej autonómnej provincie Bolzano vyhlásil, že sa stáva "červenou zónou" a od pondelka je v nej zatvorená väčšina obchodov, ktoré nepredávajú základné tovary, kaviarne a reštaurácie majú zakázané podávať jedlá a obyvatelia nesmú odchádzať zo svojich domov s výnimkou nevyhnutných dôvodov, ako je napríklad cesta do práce.
Guvernér Arno Kompatscher pre televíziu Sky TG24 v nedeľu večer povedal, že obmedzenia prikázal preto, že nemocničné lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa rýchlo obsadzujú pacientmi s ochorením COVID-19.
Viac o téme: Koronavírus
Provincia Bolzano sa tak ako "červená zóna" pripojila k severotalianskym regiónom Lombardsko, Piemont a Valle d’Aosta. Za "červenú zónu" je vyhlásená aj Kalábria na juhu Talianska.
V nedeľu v Taliansku zaregistrovali 32 616 nových infekcií, čo bolo o približne 7-tisíc menej ako v sobotu. Od soboty však v krajine pribudlo 331 nových úmrtí, čím celkový počet potvrdených obetí pandémie v krajine stúpol na 41 394.
Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko má ďalšiu červenú zónu, z domovov už nesmú vychádzať ani obyvatelia provincie Bolzano © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kaufland dáva mestám zelenú: Rozhodnite, kde pribudnú nové stromy a kvety
Fond na podporu umenia rozdelil výzvy, záujem o dotácie presiahol sto miliónov eur
Koniec ilúzií o veľkých číslach: Prečo miliónové dosahy na Instagrame už áčkové značky absolútne neohúria? – VIDEO