Streda, 27. október 2021
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Taliansko bude od pasažierov vyžadovať doklad o očkovaní, vypýtajú si ho aj v niektorých interiéroch

 Webnoviny   6. august 2021  91
Taliansko bude od pasažierov vyžadovať doklad o očkovaní, vypýtajú si ho aj v niektorých interiéroch

6.8.2021 (Webnoviny.sk) - Taliansko bude od prvého septembra od cestujúcich v diaľkovej preprave vyžadovať doklad o zaočkovaní proti koronavírusu. Týkať sa to bude aj pasažierov vysokorýchlostných vlakov a trajektov medzi jednotlivými regiónmi.

Viac o téme: Koronavírus


Talianska vláda o dodatočných požiadavkách v oblasti takzvaného zeleného pasu rokovala vo štvrtok. Od piatka tento pas musia v krajine predkladať hostia interiérov reštaurácií, návštevníci divadiel, krytých plavární, telocviční, múzeí a ďalších podobných miest.

Vakcína alebo negatívny test


Podľa nových pravidiel vstup do interiérov verejných budov v Taliansku budú povoľovať každému, kto za posledných deväť mesiacov dostal aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu alebo prekonal ochorenie COVID-19 alebo má negatívny výsledok testu, ktorý je starý maximálne 48 hodín.

Vo všetkých školách sa obnoví výučba


Talianska vláda zároveň oznámila, že školské vyučovanie sa v krajine v septembri obnoví s prezenčnou výukou všetkých študentov.

Rok a pol sa v Taliansku aspoň čiastočne uplatňovalo dištančné vzdelávanie. Všetci žiaci vo veku 6 a viac rokov však budú musieť nosiť rúška a udržiavať spoločenský odstup.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Taliansku, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko bude od pasažierov vyžadovať doklad o očkovaní, vypýtajú si ho aj v niektorých interiéroch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.