Utorok, 2. jún 2020
Polojasno  14,2 °C
Mimoriadne správy

Talianska vláda predĺžila mimoriadne opatrenia, platia už tri týždne

 Webnoviny  31. marec 2020  60
Talianska vláda predĺžila mimoriadne opatrenia, platia už tri týždne

31.3.2020 (Webnoviny.sk) - Talianska vláda predĺžila mimoriadne opatrenia v súvislosti s koronavírusom vrátane zákazu vychádzania až do Veľkej noci. Počet potvrdených prípadov nákazy v krajine sa medzičasom vyšplhal na 101 739, ochoreniu COVID-19 podľahlo 11 591 osôb, čo je najviac na svete.

Viac o téme: Koronavírus


V pondelok asociácia talianskych lekárov informovala o 11 ďalších úmrtiach vo vlastných radoch. Počet obetí na strane lekárov tak stúpol už na 61. Taliansko očakáva, že aktuálna kríza tam bude vrcholiť už o niečo vyše týždňa.

Zákaz vychádzania, ktorý mal platiť do piatka, vláda predĺžila najmenej do 12. apríla, čo je Veľkonočná nedeľa. V krajine platia prísne pravidlá už tri týždne, pričom zavretá je väčšina obchodov, barov či reštaurácií. Svoj dom či byt môžu obyvatelia opustiť len v prípade, ak je to úplne nevyhnutné.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - Talianska vláda predĺžila mimoriadne opatrenia, platia už tri týždne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.