Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Talianska premiérka Meloni žaluje speváka kapely Palcebo, označil ju za fašistku a rasistku

 Webnoviny   3. august 2023  88  
Talianska premiérka Meloni žaluje speváka kapely Palcebo, označil ju za fašistku a rasistku

3.8.2023 (SITA.sk) - Talianska premiérka Giorgia Meloni žaluje speváka britskej kapely Palcebo Briana Molka za ohováranie. Interpret ju počas vystúpenia v Turíne označil za fašistku a rasistku, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na talianske médiá.

Molko vulgárne kritizoval taliansku premiérku minulý mesiac počas Sonic Park festivalu. Krátko na to turínska prokuratúra začala vyšetrovanie speváka. Meloni sa k incidentu verejne nevyjadrila.

Meloni je líderka krajne pravicovej strany Bratia Talianska a vedie najpravicovejšiu vládu v krajine od druhej svetovej vojny.

Za ohováranie v minulosti obvinila napríklad novinárov novín Domani, ktoré informovali, že sa počas pandémie COVID-19 pokúsila pomôcť poslancovi zo svojej strany získať vládnu zákazku na obstaranie rúšok na tvár, či novinára a autora Roberta Saviana za to, že o nej v televízii v roku 2020 v súvislosti s jej útokmi na neziskovky pomáhajúce migrantom povedal, že je bastard.

Viac k témam: Ohováranie, Talianska premiérka, Žaloba
Zdroj: SITA.sk - Talianska premiérka Meloni žaluje speváka kapely Palcebo, označil ju za fašistku a rasistku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.