Piatok, 27. november 2020
Oblačno  -0,8 °C
Mimoriadne správy

Taliani si čoskoro vydýchnu, v krajine začnú uvoľňovať niektoré reštrikcie súvisiace s pandémiou

 Webnoviny  21. apríl 2020  87
Taliani si čoskoro vydýchnu, v krajine začnú uvoľňovať niektoré reštrikcie súvisiace s pandémiou

21.4.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky premiér Giuseppe Conte v utorok potvrdil, že krajina by mohla začať uvoľňovať obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu 4. mája. Zároveň však odmietol nádeje niektorých na úplné uvoľnenie opatrení, ktoré patria k najprísnejším spomedzi západných demokracií.

“Mnohí obyvatelia sú už unavení z doterajšieho úsilia a chceli by výrazné uvoľnenie opatrení alebo dokonca ich úplné zrušenie," skonštatoval Conte na sociálnej sieti Facebook s tým, že takéto rozhodnutie by bolo nezodpovedné.

Naznačil pritom, že postupné kroky oznámia koncom týždňa a do úvahy budú brať aj rozdielnu situáciu v jednotlivých regiónoch.

Viac o téme Koronavírus


Upozornil tiež, že regióny ešte nedokázali splniť niektoré základné podmienky na uvoľnenie opatrení, ako napríklad masky a rukavice. "Je jednoduché povedať 'otvorme všetko'," poznamenal.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Koronavírus, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliani si čoskoro vydýchnu, v krajine začnú uvoľňovať niektoré reštrikcie súvisiace s pandémiou © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.