Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Takmer storočný bývalý prezident Jimmy Carter dúfa, že bude môcť odovzdať svoj hlas vo voľbách Harrisovej
Webnoviny 4. august 2024 516
4.8.2024 (SITA.sk) - Bývalý americký prezident Jimmy Carter, ktorý je najstarším žijúcim prezidentom USA, dúfa, že bude počas novembrových volieb hlavy štátu schopný hlasovať, aby podporil Kamalu Harrisovú. Povedal to jeho vnuk.
„Snažím sa len o to, aby som dokázal hlasovať za Kamalu Harrisovú," povedal 99-ročný bývalý prezident podľa jeho vnuka Jasona Cartera, ktorý denníku Atlanta Journal-Constitution poskytol tohtotýždňovú konverzáciu exprezidenta so svojím synom Chipom Carterom.
Informuje o tom web CNN. Jimmy Carter, ktorý bude mať prvého októbra sto rokov, je od vlaňajšieho februára v hospici po tom, ako ho niekoľkokrát hospitalizovali.
Bývalý demokratický prezident Carter je všeobecne uznávaný za presadzovanie ľudských práv a za to, že v roku 1978 sprostredkoval mierové dohody z Camp Davidu medzi Egyptom a Izraelom.
Viac k témam: americké prezidentské voľby, bývalý americký prezident
Zdroj: SITA.sk - Takmer storočný bývalý prezident Jimmy Carter dúfa, že bude môcť odovzdať svoj hlas vo voľbách Harrisovej © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Po páde motorky na ceste pri Margecanoch skončila spolujazdkyňa s vážnymi zraneniami v nemocnici
Naď viní Kaliňáka z predaja systémov KUB. Strelil si do vlastného kolena, reaguje minister obrany