Pondelok, 26. september 2022
Zamračené  10,1 °C
Mimoriadne správy

Takmer milión detí v Londýne bude mať možnosť využiť posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne

 Webnoviny  10. august 2022  37
Takmer milión detí v Londýne bude mať možnosť využiť posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne

10.8.2022 (Webnoviny.sk) - Britské zdravotnícke úrady ponúknu deťom žijúcim v Londýne posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne po tom, ako vírus objavili v odpadových vodách v hlavnom meste. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Deťom vo veku jeden až deväť rokov


Britský výbor pre vakcináciu a imunizáciu v stredu informoval, že posilňujúcu dávku vakcíny by mali ponúknuť všetkým deťom vo veku jeden až deväť rokov zo všetkých častí Londýna.

Toto zabezpečí vysokú úroveň ochrany pred paralýzou a pomôže obmedziť ďalšie šírenie vírusu,“ informovala v oficiálnom vyhlásení britská agentúra pre ochranu zdravia.

Riziko obrny je nízke


Na celonárodnej úrovni je podľa vládnej agentúry riziko paralytickej obrny naďalej považované za nízke, pretože väčšina ľudí je chránená očkovaním.

Podľa najnovších údajov britského štatistického úradu žije v londýnskom regióne takmer milión detí v uvedenom veku.

Viac k témam: Imunita, Vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Takmer milión detí v Londýne bude mať možnosť využiť posilňujúcu dávku vakcíny proti obrne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.