Nedeľa, 15. marec 2026
Mimoriadne správy
- Protesty na Kube eskalujú, demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany
- Španielska vicepremiérka kritizuje Úniu za slabú reakciu na Irán, nemala by byť rukojemníkom Trumpa
- Pripravuje sa Peking na vojenskú operáciu? Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromažďovali na mori
- Európska únia predĺžila sankcie voči Rusku, Slovensko napokon upustilo od svojich námietok
- Desiatky múzeí a historických pamiatok boli počas útoku na Irán poškodené, UNESCO neskrýva obavy
Takmer 90 miliónov turistov vlani zavítalo do Španielska, ktoré chce konkurovať Francúzsku
MADRID 16. januára (WebNoviny.sk) - Do Španielska v minulom roku prišlo rekordných 82,6 mil. zahraničných turistov. Informovala o tom v stredu španielska ministerka priemyslu, obchodu a turizmu Reyes Marotová.
Uviedla pritom, že údaje za vlaňajšok ukazujú, že krajina je naďalej konkurencieschopná a bojuje o to, aby predbehla Francúzsko, ktoré bolo v roku 2017 najviac navštevovanou destináciou na svete s 87 miliónmi turistov. Údaje o počte zahraničných turistov za minulý rok Francúzsko ešte nezverejnilo.
Ministerka Marotová uviedla, že vlani sa počet zahraničných návštevníkov Španielska medziročne zvýšil o takmer jedno percento. Zahraniční turisti v Španielsku v roku 2018 minuli takmer 90 mld. eur, čo bol rast o 3,1 percenta.
Šéf španielskeho inštitútu turizmu Turespaňa Héctor Gómez však upozornil, že odchod Veľkej Británie z Európskej únie a možné voľby v Španielsku sťažujú odhady vývoja turizmu v priebehu roka 2019.
Viac k témam: cestovný ruch, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Takmer 90 miliónov turistov vlani zavítalo do Španielska, ktoré chce konkurovať Francúzsku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Na hore Plješivica našli skupinu podchladených migrantov, bolo medzi nimi aj šesť detíNasledujúci článok
Putin obvinil USA a určité západné krajiny z destabilizácie Balkánu
Slovensko potrebuje reformu fungovania štátu, zhodujú sa zástupcovia zamestnávateľov a kontrolórov – FOTO
Ľudskoprávna koalícia upozornila na zhoršenú situáciu v oblasti ochrany ľudských práv, o problémoch informovala výbor OSN
Ozbrojené sily SR upozorňujú na plánovaný let nadzvukovou rýchlosťou s možnosťou vzniku rázovej vlny