Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Tajfún Rai zabil vo Filipínach desiatky ľudí, evakuovali viac ako 300-tisíc obyvateľov (video)
Webnoviny 18. december 2021 637
18.12.2021 (Webnoviny.sk) - Tajfún Rai, ktorý postihol Filipíny, usmrtil najmenej 31 ľudí, v celých provinciách prerušil dodávky elektriny a telefónne spojenie a spôsobil rozsiahle škody, predovšetkým v centrálnej časti krajiny.
Informovali o tom v sobotu filipínski predstavitelia. V piatok v noci sa búrka presunula nad Juhočínske more po tom, ako sa prehnala južnými a centrálnymi provinciami Filipín. Viac ako 300-tisíc ľudí evakuovali do bezpečia, čo podľa predstaviteľov krajiny pravdepodobne zachránilo veľa životov.
Tajfún juhovýchodné pobrežie krajiny zasiahol už vo štvrtok večer, ale počet obetí a rozsah škôd ešte zostáva nejasný. Celé provincie sú totiž stále bez elektriny a telefónneho spojenia. Búrku sprevádzal vietor s rýchlosťou do 195 kilometrov za hodinu. Nárazový vietor dosiahol rýchlosť až 270 kilometrov za hodinu. Filipíny každoročne postihuje približne 20 búrok a tajfúnov.
Viac k témam: Tajfún, Tajfún Rai
Zdroj: Webnoviny.sk - Tajfún Rai zabil vo Filipínach desiatky ľudí, evakuovali viac ako 300-tisíc obyvateľov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Miláno zasiahlo zemetrasenie, zranenia ani úmrtia nahlásené neboli
Union patrí medzi značky s najlepšou komunikáciou – v ankete Hermes komunikátor roka získala poisťovňa hneď tri ceny
Retail park COOP Jednota Prievidza s titulom Inovátor roka aj ocenením v Stavbe roka
Deň narcisov ako symbol solidarity: Príbeh Slávky, ktorá bojuje o život a potrebuje pomoc