Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Tadžik, ktorý na letisku v Moldavsku zastrelil dvoch ľudí, zomrel v nemocnici

 Webnoviny   4. júl 2023  78  
Tadžik, ktorý na letisku v Moldavsku zastrelil dvoch ľudí, zomrel v nemocnici

4.7.2023 (SITA.sk) - Občan Tadžikistanu, ktorý minulý týždeň na letisku v moldavskej metropole Kišiňov zastrelil príslušníka pohraničnej stráže a bezpečnostného úradníka letiska, zomrel v pondelok na následky zranení, ktoré utrpel, keď sa ho policajti snažili zadržať.

Útočníka, ktorého prokurátori v Tadžikistane identifikovali ako 43-ročného Rustama Ašurova, hospitalizovali v piatok, krátko po streľbe na medzinárodnom letisku v Kišiňove. Ašurov spustil paľbu po tom, ako mu zamietli vstup do krajiny.

Generálna prokuratúra v Tadžikistane po piatkovom útoku uviedla, že po Ašurovovi pátrali v jeho domovskej krajine v súvislosti s údajným únosom viceprezidenta banky v hlavnom meste Dušanbe, ktorý sa udial 23. júna.

Prokuratúra uviedla, že Ašurov po začatí trestného vyšetrovania utiekol cez Turecko do Moldavska „s cieľom ukryť sa v krajinách Európskej únie“.

Viac k témam: streľba na letisku, Vstup do krajiny
Zdroj: SITA.sk - Tadžik, ktorý na letisku v Moldavsku zastrelil dvoch ľudí, zomrel v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.