Piatok, 24. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Sýrskym Damaskom otriasli bombové útoky, zahynuli desiatky ľudí
Webnoviny 11. marec 2017 564
DAMASK 11. marca (WebNoviny.sk) - Väčšinu z minimálne 46 obetí bombových útokov v Damasku tvoria šiitskí veriaci z Iraku. Oznámilo to iracké ministerstvo zahraničných vecí.
Opozičné skupiny uvádzajú, že obetí je minimálne 46 s tým, že s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o koordinované útoky. Sýrske ministerstvo vnútra uviedlo, že o život prišlo 40 osôb a 120 sa zranilo.
Hovorca irackého ministerstva zahraničných vecí prostredníctvom vyhlásenia s odvolaním sa na prvé dostupné informácie uviedol, že 40 mŕtvych zrejme pochádza z Iraku. Dvojitý bombový útok sa odohral v blízkosti cintorína v šiitskej štvrti aš-Šagúr v centre sýrskej metropoly. Terčom sa stali autobusy s prevažne iránskymi a irackými veriacimi, uviedol pre agentúru DPA príslušník polície v Damasku. Autobusy so šiitskými veriacimi smerovali na cintorín neďaleko starého mesta v Damasku. Ide o jednu z najstarobylejších náboženských lokalít v Damasku, kde je pochovaných množstvo šiitských duchovných osobností.
Niektoré zdroje uvádzajú, že išlo o čin jedného alebo dvoch samovražedných útočníkov. Sýrska tlačová agentúra SANA tvrdí, že obetí je 33 a že zranených bolo vyše sto ľudí. K zodpovednosti za tento incident sa bezprostredne neprihlásila žiadna skupina.
Viac k témam: Sýria
Zdroj: Webnoviny.sk - Sýrskym Damaskom otriasli bombové útoky, zahynuli desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Robert Fico mal prejav na sneme ČSSD, vyslúžil si potlesk postojačky
Colný tranzit v EÚ sa digitalizuje, Slovensko zaviedlo systém NCTS P6
Boli príliš slobodné. A preto ich potrestali. Mrazivý historický román Hon na sestry
Fico by mohol vypustením „lex Beneš“ z Trestného zákona vyriešiť napätie v spoločnosti, tvrdí šéf Maďarskej aliancie Gubík