Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Sýrska vláda pokračuje v boji proti povstalcom, USA sa vyhrážajú ofenzívou
BEJRÚT 28. mája (WebNoviny.sk) - Vláda v Damasku bude naďalej bojovať s povstalcami alebo "teroristami", ako ich nazýva, aj napriek americkým varovaniam pred novou ofenzívou v južnej provincii Dará.
Odporúčame:
USA chcú podľa Lavrova preklesliť mapu Blízkeho východu a rozdeliť Sýriu, dôkazy však neponúkol
Informovali o tom sýrske štátne noviny al-Baas. Washington avizoval, že podnikne "tvrdé a náležité opatrenia" na ochranu prímeria v južnej Sýrii, ak sily prezidenta Bašára al-Asada zasiahnu proti tamojším povstalcom.
Denník al-Baas vo svojom pondelkovom vydaní uviedol, že hrozby Spojených štátov podčiarkujú "špinavú americkú rolu v teroristickej vojne" proti Sýrii. Vládne sily nedávno v povstaleckých oblastiach v provincii Dará zhodili letáky, v ktorých varujú pred bezprostrednou ofenzívou a vyzývajú protivládnych bojovníkov, aby zložili zbrane.
Viac k témam: Bašár Asad, povstalci, Sýria, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Sýrska vláda pokračuje v boji proti povstalcom, USA sa vyhrážajú ofenzívou © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu