Streda, 3. jún 2020
Slnečno  11,1 °C
Mimoriadne správy

Syna narkobaróna El Chapa opäť prepustili, prezident sa obával o ľudské životy

 Webnoviny  19. október 2019  148
Syna narkobaróna El Chapa opäť prepustili, prezident sa obával o ľudské životy

19.10.2019 (Webnoviny.sk) - Syna mexického drogového bossa Joaquína "El Chapa" Guzmána, ktorého sa podarilo vo štvrtok zatknúť, krátko nato opäť prepustili. Prezident Andrés Manuel López Obrador obhajoval jeho prepustenie obavou o ľudské životy. Ovidia Guzmána Lópeza zadržali na základe zatykača v jednej z budov v západnom meste Culiacán, bašte drogového kartelu Sinaloa. Jeho zadržanie sprevádzali ostré boje medzi členmi kartelu a bezpečnostných síl, ktoré si vyžiadali najmenej osem obetí a 16 zranených.

Bezpečnostné sily sa v budove ocitli pod intenzívnou paľbou ozbrojencov a zrušenie jeho zatykača podľa prezidenta pomohlo zachrániť ľudské životy. "Dolapenie kriminálnika nie je hodné viac než ľudské životy," uviedol López Obrador.

Joaquína Guzmána odsúdili v júli v New Yorku na doživotie. Šesťdesiatdvaročný bývalý boss mocného kartelu Sinaloa čelil obvineniam, ktoré zahŕňali obchodovanie s drogami, pranie špinavých peňazí, útoky, únosy, mučenie rivalov a "stovky" vrážd, na ktoré si zamestnával zabijakov.

Ovidio Guzmán mal zohrávať kľúčovú rolu v karteli po zatknutí svojho otca. V Spojených štátoch naňho vydali zatykač pre viaceré obvinenia súvisiace s obchodovaním s drogami.

Viac k témam: drogový kartel, drogový kartel Sinaloa, drogy
Zdroj: Webnoviny.sk - Syna narkobaróna El Chapa opäť prepustili, prezident sa obával o ľudské životy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.