Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  2,5 °C
Mimoriadne správy

Sydney zavádza povinné rúška na niektorých miestach, za porušenie opatrenia hrozí pokuta

 Webnoviny   4. január 2021  51
Sydney zavádza povinné rúška na niektorých miestach, za porušenie opatrenia hrozí pokuta

4.1.2021 (Webnoviny.sk) - V Sydney, ktoré je najväčším austrálskym mestom, pre pretrvávajúce riziká pandémie zaviedli povinné nosenie rúšok na určitých miestach, napríklad v obchodných centrách, vo verejnej doprave a v rôznych uzatvorených priestoroch.

Ľuďom, ktorí na týchto miestach nebudú mať rúško, hrozí pokuta 200 austrálskych dolárov (približne 125 eur). Hlavná zdravotníčka Nového Južného Walesu Kerry Chantová však neuviedla, ako dlho bude toto opatrenie v platnosti.

Viac o téme: Koronavírus


Nový Južný Wales, ktorého hlavným mestom je Sydney, v pondelok prvý raz od 15. decembra zaznamenal 24-hodinové obdobie bez zistenia nových infekcií koronavírusom. V pondelok bolo v austrálskych nemocniciach iba 26 pacientov s ochorením COVID-19 a nikto z nich nebol na jednotke intenzívnej starostlivosti, uviedol hlavný poradca austrálskej vlády pre zdravotníctvo Paul Kelly.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk - Sydney zavádza povinné rúška na niektorých miestach, za porušenie opatrenia hrozí pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.