Štvrtok, 21. január 2021
Jasno  2,1 °C
Mimoriadne správy

Svetoznámy americký moderátor Larry King sa nakazil koronavírusom a leží v nemocnici

 Webnoviny   3. január 2020  32
Svetoznámy americký moderátor Larry King sa nakazil koronavírusom a leží v nemocnici

3.1.2021 (Webnoviny.sk) - Legendárneho amerického moderátora Larryho Kinga hospitalizovali s ochorením COVID-19. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na zdroj blízky jeho rodine. Osemdesiatsedemročný King podľa neho leží v Cedars Sinai Medical Center v Los Angeles už viac ako týždeň.

Vzhľadom na protokoly nemocnice ho jeho traja synovia nemôžu navštíviť.

Moderátor, ktorý mal svojho času na CNN svoju známu talkšou, má diabetes 2. typu a v priebehu rokov mal viacero zdravotných problémov vrátane niekoľkých infarktov a rakoviny pľúc.

Jeho zdravotné problémy ho inšpirovali k zriadeniu neziskovky Larry King Cardiac Foundation, ktorá sa zameriava na pomoc ľuďom bez zdravotného poistenia.

V Spojených štátoch amerických potvrdili nákazu novým koronavírusom už u viac ako 20 miliónov ľudí a viac než 350-tisíc osôb jej podľahlo. USA majú v súvislosti s koronavírusom najviac infikovaných aj úmrtí na svete.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Svetoznámy americký moderátor Larry King sa nakazil koronavírusom a leží v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.