Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií

 Webnoviny   8. september 2021  266
Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií

8.9.2021 (Webnoviny.sk) - Švédsko plánuje 29. septembra zrušiť väčšinu reštrikcií zameraných proti šíreniu koronavírusu, vrátane obmedzení pri zhromažďovaní sa ľudí a odporúčania práce z domu. „Smerujeme k normálnemu bežnému životu, k spoločnosti bez reštrikcií,“ uviedla s poukázaním na vysokú mieru zaočkovanosti švédska ministerka sociálnych vecí Lena Hallengrenová.

Švédski predstavitelia uviedli, že 70 percent obyvateľov krajiny vo veku nad 15 rokov už dostalo dve dávky očkovacej látky proti koronavírusu a takmer 82 percent Švédov doteraz dostalo aspoň prvú dávku vakcíny.

Viac o téme: Koronavírus


Švédsko, ktoré sa počas pandémie rozhodlo ponechať veľké časti spoločnosti bez obmedzení, zatiaľ zaznamenalo viac ako 1,1 milióna prípadov ochorenia COVID-19 a takmer 14 700 súvisiacich úmrtí. Tým, že na pandémiu reagovalo relatívne malými obmedzeniami, sa Švédsko odlišuje od ostatných európskych štátov.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Švédsko mieri k normálnemu spôsobu života, už čoskoro plánuje zrušiť väčšinu reštrikcií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.