Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Švédska vládna strana podporuje vstup krajiny do NATO, má však niekoľko podmienok

 Webnoviny  15. máj 2022  81
Švédska vládna strana podporuje vstup krajiny do NATO, má však niekoľko podmienok

15.5.2022 (Webnoviny.sk) - Švédska vládna sociálnodemokratická strana oznámila, že podporuje vstup krajiny do Severoatlantickej aliancie. Vyjadrila sa tak len niekoľko hodín po tom, ako susedné Fínsko uviedlo, že formálne požiada o vstup do NATO. „Vedenie strany Sociálni demokrati rozhodlo, že strana bude pracovať na žiadosti o členstvo v NATO," uviedla strana vo vyhlásení, ktoré zverejnila v nedeľu.

Dodala však, že nechce na území Švédska jadrové zbrane alebo základne Severoatlantickej aliancie. „Sociálni demokrati preto budú pracovať na tom, aby zabezpečili, že Švédsko, ak NATO prihlášku schváli, vyjadrilo výhrady proti umiestneniu jadrových zbraní a trvalých vojenských základní na švédskom území," dodáva vyhlásenie. Informuje o tom portál bbc.com.

Zdroj: Webnoviny.sk - Švédska vládna strana podporuje vstup krajiny do NATO, má však niekoľko podmienok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.