Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Švédska prokuratúra obvinila troch mužov z prípravy extrémistického útoku
Webnoviny 27. december 2018 595
ŠTOKHOLM 27. decembra (WebNoviny.sk) - Švédska prokuratúra obvinila troch mužov z prípravy extrémistického útoku a zároveň ich s ďalšou trojicou obvinila aj z financovania extrémistickej skupiny Islamský štát.
Ako vo štvrtok uviedla vo vyhlásení, hlavná trojica podozrivých si údajne zaobstarala a prechovávala veľké množstvo chemikálií a ďalšie zariadenie, aby okrem iného "zabila a ublížila ďalším ľuďom". Ak by podozriví plánovaný útok vykonali, "mohlo by to vážne ublížiť Švédsku", dodala prokuratúra.
Všetci šiesti podozriví, ktorí sú z Uzbekistanu a Kirgizska, čelia obvineniam, že posielali peniaze do zahraničia, ktoré odtiaľ následne preposielali ďalej Islamskému štátu. Piati z nich sú v policajnej väzbe, šiesty čaká na proces na slobode. Proces je naplánovaný na 7. januára. Všetci obvinení popierajú vinu.
Viac k témam: teroristická organizácia Islamský štát (IS), teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Švédska prokuratúra obvinila troch mužov z prípravy extrémistického útoku © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zamestnávateľov čaká od júla zásadná zmena, dotkne sa vysielania zamestnancov do zahraničia
Polícia zasahovala v Dunajskej Strede, detskú výživu podozrivú z kontaminácie stiahli z predaja
Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, premiér hovorí, že si nájde inú trasu – VIDEO