Sobota, 16. január 2021
Oblačno  -4,9 °C
Mimoriadne správy

Summit G20 sa pre pandémiu uskutoční virtuálne, predsedať mu bude saudskoarabský kráľ Salmán

 Webnoviny  29. september 2020  101
Summit G20 sa pre pandémiu uskutoční virtuálne, predsedať mu bude saudskoarabský kráľ Salmán

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Najbližší samit lídrov najsilnejších ekonomík sveta sa uskutoční virtuálne v dňoch 21. a 22. novembra a bude mu predsedať saudskoarabský kráľ Salmán.

Pôvodne sa mali predstavitelia štátov G20 stretnúť v saudskoarabskej metropole Rijád, tieto plány však zhatila pandémia koronavírusu. V pondelok o tom informovalo tamojšie kráľovstvo.

Lídri sa pokúsia nájsť slabiny


Ako uviedlo vo vyhlásení, nadchádzajúci samit vedúcich predstaviteľov skupiny G20 sa bude sústrediť na ochranu životov a obnovenie ekonomického rastu.

Lídri sa budú snažiť nájsť slabiny, ktoré pomohla odhaliť súčasná krízová situácia, a položiť základy pre lepšiu budúcnosť.

Saudská Arábia si chce napraviť povesť


Saudská Arábia sa v ostatnom období snaží o napravenie pošramotenej povesti vo svete. Predovšetkým dodržiavanie ľudských práv patrí v tomto kráľovstve medzi najhoršie na svete, pričom sloboda prejavu je v Saudskej Arábii prísne obmedzená a kritici vlády sa stávajú terčmi svojvoľného zatýkania.

Ako pred niekoľkými mesiacmi uviedla ľudskoprávna organizácia Amnesty International, vlani v Saudskej Arábii popravili rekordný počet 184 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, ľudské práva, Pandémia, summit G20
Zdroj: Webnoviny.sk - Summit G20 sa pre pandémiu uskutoční virtuálne, predsedať mu bude saudskoarabský kráľ Salmán © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.