Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Suezský prieplav bude väčší, obojsmernú časť kanála predĺžia o desať kilometrov
15.2.2022 (Webnoviny.sk) -
Suezský prieplav v Egypte zväčšujú. Šéf úradu pre správu Suezského prieplavu Usáma Rabií informoval, že pracujú na predĺžení obojsmernej časti kanála o desať kilometrov.
Zväčšenie celého prieplavu, ktorý spája Červené a Stredozemné more, by podľa neho bolo príliš drahé. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Vlani prieplav na niekoľko dní zablokovala masívna kontajnerová loď Ever Given. Blokáda spôsobila značné narušenie svetovej lodnej dopravy.
Viac k témam: Suezsky prieplav
Zdroj: Webnoviny.sk - Suezský prieplav bude väčší, obojsmernú časť kanála predĺžia o desať kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ukrajinské ministerstvo obrany a jednu z najväčších bánk zasiahol kybernetický útokNasledujúci článok
Európsky dozorný úradník pre ochranu údajov vyzval na zákaz spyvéru Pegasus
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Trh práce menia technológie aj demografia, Aliancia sektorových rád reaguje a ponúka riešenia
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých