Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Súd v Indonézii poslal ženu do väzenia pre rúhanie proti islamu, sťažovala sa na hluk z mešity
Webnoviny 21. august 2018 668
MEDAN 21. augusta (WebNoviny.sk) - Indonézsky súd poslal na 18 mesiacov za mreže ženu, ktorá sa sťažovala na hluk z mešity. Sudca Wahyu Prasetyo Wibowo tak rozhodol v utorok, pričom ju odsúdil za rúhanie sa.
Štyridsaťštyriročná Meiliana, pôvodnom z Číny, svojím činom, za ktorý ju zatkli tento rok v máji, podľa sudcu porušila trestný zákon, pretože sa rúhala proti islamu. V Indonézii, ktorá je najľudnatejším moslimským štátom sveta, je islam dominantou vierou. Odsúdená sa proti verdiktu plánuje odvolať.
Odporúčame:
Sopka Manaro na súostroví Vanuatu sa opäť ozvala, obyvatelia sa majú podľa úradov odsťahovať
Meiliana sa na príliš hlasné reproduktory na mešite v meste Tanjung Balai, ktoré leží na ostrove Sumatra, sťažovala ešte pred dvomi rokmi. Po tom, ako sa na verejnosť dostali správy o jej sťažnosti, rozhnevané davy v júli 2016 podpálili a vyplienili v meste najmenej 14 budhistických chrámov.
Podľa konzervatívnej skupiny Fórum islamskej komunity je trest pre ženu veľmi mierny. Za rúhanie sa v Indonézii hrozí maximálny trest odňatia slobody na dva roky.
Viac k témam: islam, mešita, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd v Indonézii poslal ženu do väzenia pre rúhanie proti islamu, sťažovala sa na hluk z mešity © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uhrík prekvapil v diskusii, Matovičovi fandí v boji proti korupcii, ale spoluprácu si nevie predstaviť
Piešťany chystajú na otvorenie letnej kúpeľnej sezóny bohatý program, Kolonádový most je však stále zatvorený – FOTO
Návštevnosť ubytovacích zariadení na Slovensku prekonala maximá spred pandémie, pomohli aj zahraniční turisti