Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Súd poslal osem krajne pravicových extrémistov do väzenia, v Nemecku plánovali štátny prevrat

 Webnoviny  24. marec 2020  53
Súd poslal osem krajne pravicových extrémistov do väzenia, v Nemecku plánovali štátny prevrat

24.3.2020 (Webnoviny.sk) - Súd v Drážďanoch uznal osem krajne pravicových extrémistov vinných z plánovania násilného štátneho prevratu. Jedného muža odsúdil za vytvorenie teroristickej skupiny Revolution Chemnitz a ďalších siedmich za členstvo v nej.

Piatich obvinených tiež uznal vinnými z vážneho narušenia verejného poriadku a jedného z ublíženia na zdraví. Muži, ktorí sú vo veku od 22 do 32 rokov, dostali tresty v trvaní od 27 mesiacov až do päť a pol roka.

Muži sa podľa spolkových prokurátorov snažili získať strelné zbrane a plánovali v Nemecku zvrhnúť demokratický poriadok. Podozriví boli vedúcimi osobnosťami na neonacistickej, skinheadskej a chuligánskej scéne v nemeckom meste Chemnitz.

Viac k témam: Chemnitz, teroristická skupina, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd poslal osem krajne pravicových extrémistov do väzenia, v Nemecku plánovali štátny prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.