Utorok, 20. august 2019
Polojasno  27,1 °C
Mimoriadne správy

Súd poslal brata teroristu Mohameda Meraha do väzenia, za spolupáchateľstvo mu udelil 30 rokov

 Webnoviny  19. apríl 2019  44
Súd poslal brata teroristu Mohameda Meraha do väzenia, za spolupáchateľstvo mu udelil 30 rokov

PARÍŽ 19. apríla (WebNoviny.sk) - Odvolací súd v Paríži poslal za mreže Abdelkadera Meraha, brata Mohameda Meraha, ktorý v roku 2012 zabil v mene teroristickej siete al-Káida vo francúzskych mestách Montauban a Toulouse sedem ľudí.

Zvýšili pôvodný trest


Súd uznal Abdelkadera vo štvrtok vinným aj zo spolupáchateľstva na vraždách a pôvodný trest 20 rokov mu zvýšil na 30.

Podľa pôvodného verdiktu bol vinný z teroristických trestných činov, súd nižšej inštancie ho však zbavil obvinení z priamej účasti na vraždách. Prokuratúra sa preto odvolala.

Všetky vraždy si nakrúcal


Mohamed Merah zabil 11. marca 2012 v Toulouse jedného vojaka francúzskej armády, o štyri dni neskôr v Montaubane zastrelil ďalších dvoch vojakov a 19. marca opäť v Toulouse pred tamojšou židovskou školou zabil rabína, jeho dvoch synov vo veku štyri a päť rokov a sedemročné dievča.

Merah si pritom všetky vraždy nakrúcal na kameru, ktorú mal pripevnenú na hlave. Boli to prvé džihádistické útoky vo Francúzsku od roku 1995. Po 32-hodinovom obkľúčení útočníkovho bytu ho polícia zastrelila.

Viac k témam: súdy, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Súd poslal brata teroristu Mohameda Meraha do väzenia, za spolupáchateľstvo mu udelil 30 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.