Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Su Ťij povedie právnický tím, ktorý bude brániť Mjanmarsko pred obvineniami z genocídy

 Webnoviny  20. november 2019  76
Su Ťij povedie právnický tím, ktorý bude brániť Mjanmarsko pred obvineniami z genocídy

20.11.2019 (Webnoviny.sk) - Vláda Mjanmarska v stredu oznámila, že líderka Aun Schan Su Ťij povedie právnický tím, ktorý krajina vyšle do Haagu na Medzinárodný súdny dvor, aby sa bránil voči obvineniam z genocídy. Oznámenie vláda zverejnila na sociálnej sieti Facebook na stránke štátnej radkyne Su Ťij, ktorá je zároveň ministerkou zahraničia.

Armáda krajiny čelí obvineniam z hromadného znásilňovania, zabíjania a podpaľovania domov počas protipovstaleckej kampane, ktorú spustila na západe Mjanmarska v auguste 2017 po útokoch povstalcov.

Násilnosti prinútili viac než 700-tisíc moslimských Rohingov, aby vyhľadali útočisko v susednom Bangladéši. Obyvateľstvo Mjanmarska je prevažne budhistického vierovyznania.

Mjanmarsko ostro odmieta, že by sa dopustilo organizovaného porušovania ľudských práv.

Viac k témam: genocída, Rohingovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Su Ťij povedie právnický tím, ktorý bude brániť Mjanmarsko pred obvineniami z genocídy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.