Piatok, 10. apríl 2020
Slnečno  11,8 °C
Mimoriadne správy

Štyria tínedžeri podpálili historickú vlakovú stanicu na Floride

 Webnoviny  26. február 2020  15
Štyria tínedžeri podpálili historickú vlakovú stanicu na Floride

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Na Floride zatkli štyroch tínedžerov, ktorí podpálili takmer storočnú vlakovú stanicu. Seaboard Air Line Railway Station v Delray Beach postavili v roku 1927 a ako stanicu ju využívali do roku 1991. V roku 1986 budovu zaradili do amerického Národného registra historických miest.

Jeden hasič sa pri zásahu zranil


Hasičov privolal nemenovaný svedok v utorok po tom, ako videl z opustenej stanice vychádzať dym a tiež bežať štyroch tínedžerov.

Hovorkyňa hasičov potvrdila, že požiar bol naozaj veľký a hasičom "chvíľu" trvalo, kým ho dostali pod kontrolu.Na mieste zasahovalo približne 30 členov záchranných zložiek. Jeden hasič utrpel popáleniny uší a krku a previezli ho do nemocnice, odkiaľ ho neskôr prepustili.

Mladíkov obvinia z podpaľačstva


Polícia z Delray Beach získala záznam z bezpečnostnej kamery z neďalekého obchodu. Na záberoch bolo vidieť, ako štvorica beží preč zo stanice.

Muži zákona podozrivých identifikovali a našli ich v škole, ktorú navštevujú. Odviezli ich do zadržiavacieho centra pre mladistvých a obvinia ich z vlámania a podpaľačstva.

Stanicu kúpila v roku 2005 radnica, ktorá v budove skladovala zariadenie na údržbu mesta.

Viac k témam: požiar vlakovej stanice, vlaková stanica
Zdroj: Webnoviny.sk - Štyria tínedžeri podpálili historickú vlakovú stanicu na Floride © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.