Sobota, 10. december 2022
Mierne sneženie  1,5 °C
Mimoriadne správy

Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest

 Webnoviny   8. september 2022  54
Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest

8.9.2022 (Webnoviny.sk) - Osemnásťročného tínedžera, ktorý na strednej škole v južnom Švédsku napadol a sekerou zabil dve učiteľky, uznali vo štvrtok vinným zo spáchania dvoch vrážd a odsúdili ho na doživotie. Vo Švédsku to vo všeobecnosti znamená minimálne 20 až 25 rokov odňatia slobody, no trest možno predĺžiť.

Fabian Vidar Cederholm, ktorý bol študentom školy v treťom najväčšom švédskom meste Malmö a bol zatknutý 21. marca krátko po incidente. Mladík predtým nemal žiadny policajný záznam, ani u neho v minulosti nezaznamenali podozrivé správanie.

Súd uviedol, že Cederholm zabil učiteľky Victoriu Edströmovú a Saru Böökovú „tak, že ich na smrť rozsekal sekerou“. Sudca Johan Kvart podotkol, že Cederholm použil aj nôž.

Súd poznamenal, že páchateľ bol odsúdený na doživotie, pretože „čin bol obzvlášť bezohľadný“ a dodal, že motív nie je úplne objasnený. „Sú to dve veľmi brutálne vraždy, pri ktorých obete ťažko trpeli,“ uviedol Kvart vo vyhlásení.

Viac k témam: Doživotný trest, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Študent zabil svoje dve učiteľky sekerou, na súde si vypočul ten najtvrdší trest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.