Nedeľa, 5. júl 2020
Prevažne slnečno  24,6 °C
Mimoriadne správy

Študent na vysokej škole spustil paľbu z loveckej pušky, zastrelil spolužiaka a ďalších zranil

 Webnoviny  14. november 2019  84
Študent na vysokej škole spustil paľbu z loveckej pušky, zastrelil spolužiaka a ďalších zranil

14.11.2019 (Webnoviny.sk) - Na východe Ruska zastrelil študent svojho spolužiaka a zranil ďalších troch, pričom si sám neskôr vzal život. Incident sa stal v meste Blagoveščensk na hranici s Čínou. Ruský štátny vyšetrovací výbor informoval, že 19-ročný študent vysokej školy si vzal na vyučovanie loveckú pušku a spustil paľbu na spolužiakov. Krátko po tom, čo prišla na miesto polícia, obrátil zbraň proti sebe. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy.

Vysokú školu evakuovali a zrušili vyučovanie. Dvoch zranených študentov operovali v miestnej nemocnici, pričom jeden z nich je stále v kritickom stave. Prípad už je predmetom policajného vyšetrovania.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Študent na vysokej škole spustil paľbu z loveckej pušky, zastrelil spolužiaka a ďalších zranil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.