Piatok, 21. január 2022
Jasno  -4,7 °C
Mimoriadne správy

Študent, ktorý hodil do francúzskeho prezidenta Macrona vajce, podstúpi psychiatrické liečenie (video)

 Webnoviny  28. september 2021  81
Študent, ktorý hodil do francúzskeho prezidenta Macrona vajce, podstúpi psychiatrické liečenie (video)

28.9.2021 (Webnoviny.sk) - Devätnásťročného študenta, ktorý v pondelok hodil vajce do francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, prijali do psychiatrickej nemocnice.

V utorok to oznámila prokuratúra v Lyone s tým, že mladíka poslali na psychiatrické liečenie po lekárskej prehliadke. To podľa jej vyhlásenia stanovilo „absenciu rozlišovacej schopnosti a potrebu hospitalizácie“.

Vajce sa nerozbilo


Vajce zasiahlo Macrona, keď sa prechádzal v dave ľudí na medzinárodnom potravinárskom veľtrhu v Lyone. Zasiahlo ho do ramena a bez rozbitia sa od neho odrazilo.

Muža následne zadržali a začali voči nemu vyšetrovanie „útoku na osobu v pozícii orgánu verejnej moci“, uviedla lyonská prokuratúra. Páchateľ nebol polícii predtým známy.


Macron schytal aj facku


V júni Macron zase dostal počas podujatia na juhovýchode Francúzska facku. Podobne ako jeho predchodcovia, aj on rád trávi čas na stretnutiach s verejnosťou, najmä keď sa blížia prezidentské voľby.

Macron zatiaľ neoznámil, že sa bude v apríli uchádzať o znovuzvolenie, očakáva sa to však od neho.

Viac k témam: napadnutie, psychiatrická nemocnica, vajce
Zdroj: Webnoviny.sk - Študent, ktorý hodil do francúzskeho prezidenta Macrona vajce, podstúpi psychiatrické liečenie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.