Piatok, 4. december 2020
Oblačno  2 °C
Mimoriadne správy

Strom v talianskom kempingu nevydržal nápor silného vetra, zabil dve malé dievčatká

 Webnoviny  30. august 2020  111
Strom v talianskom kempingu nevydržal nápor silného vetra, zabil dve malé dievčatká

30.8.2020 (Webnoviny.sk) - Silný vietor v nedeľu na severe Talianska zlomil strom, ktorý zabil dve deti v stanovom tábore. Sestry vo veku 3 a 14 rokov zomreli v nemocnici. Ich ďalší súrodenec utrpel ľahké zranenia. Rodičia vyviazli bez zranení.

Väčšina kempistov tábor opustila


Väčšina ďalších kempistov v Marina di Massa na pobreží Toskánska opustila tábor po varovaní pred búrkami. Talianskom sa v noci prehnal vietor s rýchlosťou 150 kilometrov za hodinu.

Vietor pomohol aj šíreniu požiaru


Vietor v lesoch na Sicílii prispel aj k šíreniu požiaru, ktorý vyhnal z domov v Altofonte v sobotu v noci 1700 obyvateľov. Sicílsky guvernér Nello Musumeci vyhlásil, že požiar ešte stále horí a založili ho zámerne na šiestich rôznych miestach.

Viac k témam: búrka, lesné požiare, pád stromu, požiar, silný vietor, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Strom v talianskom kempingu nevydržal nápor silného vetra, zabil dve malé dievčatká © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.