Sobota, 11. júl 2020
Oblačno  17,4 °C
Mimoriadne správy

Streľbu na námestí vo švédskom Malmö neprežil jeden tínedžer, druhý je v kritickom stave

 Webnoviny  10. november 2019  108
Streľbu na námestí vo švédskom Malmö neprežil jeden tínedžer, druhý je v kritickom stave

10.11.2019 (Webnoviny.sk) - Nočnú streľbu vo švédskom meste Malmö neprežil 15-ročný chlapec. Ďalší tínedžer je po nej v kritickom stave. Incident sa stal na jednom z tamojších námestí, keď neznámi páchatelia v sobotu o 21:00 spustili paľbu na pizzériu, uviedla mestská polícia. Podľa svedkov útočníci ušli z miesta činu na bicykloch.

K streľbe došlo len pár minút po tom, čo v inej štvrti Malmö vybuchla bomba nastražená pod autom. Explózia zničila vozidlo i ďalšie okolité autá. Či incidenty spolu súvisia, polícia zatiaľ nevedela potvrdiť.

V uplynulých rokoch sa Malmö stalo dejiskom viacerých explózií a incidentov so streľbou. Prípady väčšinou súviseli s organizovaným zločinom a spormi konkurenčných gangov.

Viac k témam: streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - Streľbu na námestí vo švédskom Malmö neprežil jeden tínedžer, druhý je v kritickom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.