Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Streľba v nákupnom centre v Idahu si vyžiadala dvoch mŕtvych, podozrivý páchateľ leží so zraneniami v nemocnici

 Webnoviny  26. október 2021  67
Streľba v nákupnom centre v Idahu si vyžiadala dvoch mŕtvych, podozrivý páchateľ leží so zraneniami v nemocnici

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - Streľba v nákupnom centre v americkom štáte Idaho si vyžiadala dvoch mŕtvych. Incident v meste Boise má tiež štyroch zranených, medzi nimi i jedného policajta, ktorý utrpel zranenia pri prestrelke s podozrivým páchateľom.

Streľba sa odohrala v pondelok okolo 14:00 miestneho času v meste Boise. Polícia v pondelok večer informovala, že podozrivý je v kritickom stave v nemocnici. Podrobnosti o ňom alebo obetiach však nezverejnila, keďže vyšetrovanie pokračuje.

Náčelník polície v Boise Ryan Lee na tlačovej konferencii uviedol, že sú presvedčení, že bol len jeden strelec a verejnosti už nehrozí ďalšie nebezpečenstvo. „V tejto chvíli naozaj nemôžeme hovoriť o žiadnej motivácii,“ ktorá je za streľbou, doplnil.

Pri vyšetrovaní polícii asistuje federálny Úrad pre alkohol, tabak, zbrane a výbušniny (ATFE).

Viac k témam: Streľba, streľba v nákupnom centre
Zdroj: Webnoviny.sk - Streľba v nákupnom centre v Idahu si vyžiadala dvoch mŕtvych, podozrivý páchateľ leží so zraneniami v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.