Piatok, 22. október 2021
Slnečno  10,2 °C
Mimoriadne správy

Stranu Jednotné Rusko povedú do volieb Šojgu s Lavrovom, Medvedev je pre stranu záťaž

 Webnoviny  19. jún 2021  166
Stranu Jednotné Rusko povedú do volieb Šojgu s Lavrovom, Medvedev je pre stranu záťaž

19.6.2021 (Webnoviny.sk) - Stranu Jednotné Rusko do jesenných parlamentných volieb povedú minister obrany Sergej Šojgu a minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Oznámil to v sobotu prezident Vladimir Putin. Na zozname piatich hlavných kandidátov chýba predseda strany Dmitrij Medvedev. Bývalý prezident vlani odstúpil z postu predsedu vlády a stiahol sa na menej viditeľný post podpredsedu národnej bezpečnostnej rady.

Šojgu a Lavrov patria V Rusku medzi najobľúbenejších politikov a strane, ktorá čelí klesajúcej podpore by mohli priniesť viac voličov. Medvedev pre stranu naopak znamená záťaž. Z funkcie premiéra odišiel potom, čo ho Putin kritizoval za nedostatočné úsilie v boji s hospodárskou krízou. V aktuálnom prieskume Jednotné Rusko podporilo 42 percent voličov. Voľby do Štátnej dumy sú v Rusku naplánované na 19. septembra.

Viac k témam: parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk - Stranu Jednotné Rusko povedú do volieb Šojgu s Lavrovom, Medvedev je pre stranu záťaž © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.