Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Strana premiérky Kallasovej sa dohodla na vytvorení novej vlády s ďalšími dvomi zoskupeniami

 Webnoviny   8. apríl 2023  73  
Strana premiérky Kallasovej sa dohodla na vytvorení novej vlády s ďalšími dvomi zoskupeniami

8.4.2023 (SITA.sk) - Estónska premiérka Kaja Kallasová v sobotu uviedla, že jej stredopravá Reformná strana sa päť týždňov po parlamentných voľbách v tejto pobaltskej krajine dohodla s dvoma ďalšími stranami na vytvorení vládnej koalície.

Reformná strana, ktorá vo voľbách 5. marca prilákala 31,2 % voličov, bude vládnuť spoločne s centristickou stranou Estónsko 200 a Sociálnodemokratickou stranou. Spolu budú mať v 101-člennom estónskom parlamente 60 kresiel.

Táto dohoda zaisťuje, že Estónsko je chránené a môžeme pokračovať ako nezávislá a sebestačná krajina,“ povedal Kallasová, ktorá zostane vo funkcii premiérky. Povedala, že obrana a bezpečnosť budú na prvom mieste v agende nového kabinetu.

Viac k témam: Estónska premiérka, Obrana
Zdroj: SITA.sk - Strana premiérky Kallasovej sa dohodla na vytvorení novej vlády s ďalšími dvomi zoskupeniami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.