Nedeľa, 5. júl 2020
Prevažne slnečno  24,1 °C
Mimoriadne správy

Strana Právo a spravodlivosť zažalovala prominentného profesora, je hlasným kritikom jej politiky

 Webnoviny  27. november 2019  64
Strana Právo a spravodlivosť zažalovala prominentného profesora, je hlasným kritikom jej politiky

27.11.2019 (Webnoviny.sk) - Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) zažalovala prominentného profesora práva, ktorý sa špecializuje na slobodu prejavu a je hlasným kritikom jej politiky. Wojciech Sadurski, profesor ústavného práva na univerzitách vo Varšave a v Sydney, čelí obvineniam z očierňovania pre tweet z roku 2018, v ktorom stranu nazval "organizovanou zločineckou skupinou". Jeho prípad v stredu otvoril varšavský okresný súd.

Organizácie bojujúce za slobodu prejavu v prípade Sadurského vidia pokus o umlčanie a zastrašenie oponentov PiS a vyzývajú súd, aby prípad zamietol. Sadurski tento týždeň na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyzval "všetkých, ktorým záleží na slobode prejavu", aby sa zúčastnili na súdnom konaní proti nemu.

Viac k témam: žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk - Strana Právo a spravodlivosť zažalovala prominentného profesora, je hlasným kritikom jej politiky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.