Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,2 °C
Mimoriadne správy

Stovky Palestínčanov protestovali na Západnom brehu Jordánu, jedného demonštranta zabili izraelské jednotky

 Webnoviny  29. máj 2021  118
Stovky Palestínčanov protestovali na Západnom brehu Jordánu, jedného demonštranta zabili izraelské jednotky

29.5.2021 (Webnoviny.sk) - Izraelské jednotky v piatok zastrelili Palestínčana počas protestu proti expanzii osídlenia na Izraelom okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Protest vypukol na kopci neďaleko mesta Beita, kde sa zhromaždilo niekoľko stoviek Palestínčanov. Tí pálili pneumatiky a hádzali kamene na izraelských vojakov, ktorí odpovedali paľbou ostrými i gumovými nábojmi a použitím slzotvorného plynu.

Podľa palestínskych predstaviteľov 26-ročný muž zomrel pri spomenutej paľbe, pri ktorej ďalších päť osôb utrpelo zranenia. Izraelská armáda nevydala žiadne okamžité stanovisko.

Zrážky nastali v čase zvýšeného napätia po 11-dňovej vojne medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas, ktoré vládne v Pásme Gazy. Vo vojne, ktorá sa skončila pred týždňom, zahynulo viac ako 250 ľudí. Prevažná väčšina boli Palestínčania.

Počas bojov ozbrojenci z Gazy vystrelili na Izrael viac ako 4-tisíc rakiet, zatiaľ čo Izrael bombardoval stovky cieľov spojených s militantmi v Gaze.

Viac k témam: izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky Palestínčanov protestovali na Západnom brehu Jordánu, jedného demonštranta zabili izraelské jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.