Nedeľa, 17. január 2021
Jasno  -6,7 °C
Mimoriadne správy

Stovky ľudí v Londýne protestovalo proti opatreniam so sloganmi „Toto je týranie“ a „Chceme slobodu“ (foto)

 Webnoviny  19. september 2020  96
Stovky ľudí v Londýne protestovalo proti opatreniam so sloganmi „Toto je týranie“ a „Chceme slobodu“ (foto)

19.9.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia v Londýne v sobotu zasiahla proti demonštrácii organizovanej odporcami obmedzení zameraných na potlačenie šírenia koronavírusu. Stovky protestujúcich sa zišli na známom Trafalgarskom námestí, pričom niektorí vytvorili blokády, aby strážcom zákona znemožnili zatýkanie. V oblasti na niekoľko hodín zastavili dopravu.

Na zhromaždení boli desiatky ľudí s transparentmi, na ktorých boli slogany ako "Toto je týranie" alebo "Chceme slobodu". Britská vláda tento týždeň uložila prísne opatrenia v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu.

Medzi najzásadnejšie nariadenia patrí obmedzenie spoločenských podujatí, kde sa po novom nemôže stretnúť viac ako šesť osôb. Orgány však uvažujú o ešte striktnejších opatreniach.

V Spojenom kráľovstve zaznamenali od vypuknutia pandémie približne 390-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a pomerne vysokú úmrtnosť, keďže na následky nákazy oficiálne skonalo už 41 821 ľudí.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky ľudí v Londýne protestovalo proti opatreniam so sloganmi „Toto je týranie“ a „Chceme slobodu“ (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.