Streda, 27. október 2021
Slnečno  6,7 °C
Mimoriadne správy

Stovky Austrálčanov demonštrovali proti lockdownu v Melbourne, polícia musela použiť slzný plyn (video)

 Webnoviny  18. september 2021  58
Stovky Austrálčanov demonštrovali proti lockdownu v Melbourne, polícia musela použiť slzný plyn (video)

18.9.2021 (Webnoviny.sk) - Austrálska polícia použila slzný plyn na rozohnanie sobotňajšieho protestu proti lockdownu v Melbourne, ktoré je druhým najväčším mestom v krajine. Približne tisíc demonštrantov sa zhromaždilo v predmestí Richmond. Miesto demonštrácie protestujúci zmenili na poslednú chvíľu, aby sa vyhli zásahu úradov.

Viac o téme: Koronavírus


Počas demonštrácie sa vyskytli malé potýčky, ale medzi niekoľkými protestujúcimi a políciou nastala aj násilná konfrontácia. Niekoľkých účastníkov demonštrácie zatkli.

Väčšina protestujúcich nedodržiavala protipandemické opatrenia a nenosili rúška. V snahe nedovoliť konanie protestu bolo v Melbourne na viacerých miestach nasadených celkovo približne dvetisíc policajtov.

V poradí už šiesty lockdown v Melbourne začali uplatňovať 5. augusta. Melbourne je hlavným mestom štátu Viktória, ktorý v sobotu za uplynulých 24 hodín nahlásil 535 nových infekcií koronavírusom a jedno úmrtie na ochorenie COVID-19.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovky Austrálčanov demonštrovali proti lockdownu v Melbourne, polícia musela použiť slzný plyn (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.