Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Stovka hasičov so špeciálnymi tímami hasili jadrovú ponorku viac ako 14 hodín

 Webnoviny  13. jún 2020  101
Stovka hasičov so špeciálnymi tímami hasili jadrovú ponorku viac ako 14 hodín

13.6.2020 (Webnoviny.sk) - Vo Francúzsku sa po 14 hodinách podarilo uhasiť požiar jadrovej ponorky, ktorú renovovali. Ministerstvo obrany uviedlo, že nikto neutrpel žiadne zranenie. Palivo aj zbrane z ponorky odstránili ešte pred tým, ako ju v januári začali renovovať.

Sto hasičov a tiež špeciálne tímy zamerané na ponorky hasili plamene viac ako 14 hodín. Zatiaľ nie je známe, či ponorku budú môcť ďalej využívať. Oheň sa začal šíriť v piatok ráno v prístave Toulon a uhasili ho po polnoci.

Všetkých námorníkov aj robotníkov ihneď evakuovali. Ponorku menom Perle používajú od roku 1993 a je najmladšou spomedzi šiestich francúzskych ponoriek triedy Rubis určených na jadrové útoky.

Viac k témam: evakuácia, jadrové ponorky, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Stovka hasičov so špeciálnymi tímami hasili jadrovú ponorku viac ako 14 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.