Sobota, 28. marec 2020
Jasno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Starbucks pre koronavírus dočasne zakázal šálky na opakované použitie, obavy o životné prostredie idú bokom

 Webnoviny   6. marec 2020  21
Starbucks pre koronavírus dočasne zakázal šálky na opakované použitie, obavy o životné prostredie idú bokom

6.3.2020 (Webnoviny.sk) - Kaviarne siete Starbucks vo Veľkej Británii dočasne zakázali šálky na opakované používanie v reakcii na epidémiu koronavírusu. Obchodný reťazec kaviarní uviedol, že nápoje bude podávať v papierových pohároch.

V Číne je polovica Starbucksov je zatvorená


"V našich kaviarniach vo Veľkej Británii robíme prestávku v používaní osobných šálok alebo pohárov," povedal hovorca spoločnosti Starbucks pre Európu Robert Lynch. Informuje o tom portál bbc.com.

Podobné opatrenie ako v Británii reťazec už skôr prijal v USA a v Číne sieť Starbucks už v januári zatvorila polovicu zo svojich takmer 4 300 kaviarní v snahe pomôcť úsiliu o zastavenie koronavírusu.

Obavy o životné prostredie idú bokom


Podľa vládnej správy z roku 2018 sa v Británii každoročne zahodí najmenej 2,5 mld. papierových pohárov na kávu.

Avšak profesorka Sally Bloomfieldová z Londýnskej školy hygieny a tropickej medicíny uviedla, že hygiena by mala mať "väčšiu prioritu" ako obavy o životné prostredie.

Viac k témam: COVID-19, epidémia, koronavírus, poháre, Starbucks
Zdroj: Webnoviny.sk - Starbucks pre koronavírus dočasne zakázal šálky na opakované použitie, obavy o životné prostredie idú bokom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.