Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Srí Lanka chce po útokoch posilniť turizmus, poskytne zadarmo mesačné víza
31.7.2019 (Webnoviny.sk) - Srí Lanka poskytne občanom z takmer 50 krajín zdarma mesačné víza, čím chce posilniť turizmus, ktorý poznačili bombové útoky počas Veľkej noci.
Minister pre turizmus John Amaratunga uviedol, že turisti či ľudia, ktorí cestujú do krajiny z obchodných dôvodov, môžu požiadať o víza pri príchode alebo online. Novinka vstúpi do platnosti vo štvrtok a bude ju možné využiť počas nasledujúcich šiestich mesiacov.
Aprílové samovražedné bombové útoky si vyžiadali viac ako 250 mŕtvych. Srílanský premiér vyhlásil, že krajina je pre turistov opäť bezpečná.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Srí Lanku zasiahla séria výbuchov
Viac k témam: turizmus, útok na Srí Lanke, víza
Zdroj: Webnoviny.sk - Srí Lanka chce po útokoch posilniť turizmus, poskytne zadarmo mesačné víza © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Výbuch cestnej bomby v provincii Faráh si vyžiadal desiatky obetí, zahynuli aj deti
Dunajská Streda môže byť nečakaným jesenným majstrom, potrebuje nedeľnú „pomoc“ konkurentov – VIDEO, FOTO
Komisár pre deti Mikloško kritizuje správanie poslancov v parlamente, podľa neho normalizujú násilie
Bratislavský samosprávny kraj získal v hodnotení verejných obstarávateľov druhé miesto