Štvrtok, 15. apríl 2021
Zamračené  -1,4 °C
Mimoriadne správy

Srbskí epidemiológovia volajú po núdzovom stave, noví infikovaní pribúdajú rýchlo i napriek očkovaniu

 Webnoviny   2. marec 2021  56
Srbskí epidemiológovia volajú po núdzovom stave, noví infikovaní pribúdajú rýchlo i napriek očkovaniu

2.3.2021 (Webnoviny.sk) - Srbskí epidemiológovia v utorok vyzvali vládu na vyhlásenie núdzového stavu. Prísny lockdown je podľa nich potrebný, aby sa zabránilo prudkému vzostupu nových infekcií koronavírusu.

Nové prípady pribúdajú denne rýchlym tempom napriek masovej vakcinačnej kampani, v rámci ktorej sa v krajine so siedmimi miliónmi obyvateľov podarilo zaočkovať už vyše milióna ľudí. Hlavný srbský epidemiológ Predrag Kon varoval, že bez zákazu sociálnych kontaktov hrozí zdravotníctvu kolaps.

Viac o téme: Koronavírus


Podľa srbských úradov je v krajine s ochorením COVID-19 hospitalizovaných vyše štyritisíc pacientov. Pandémii doteraz podľahlo takmer 4 500 ľudí. Experti z aktuálneho vzostupu nových infekcií vinia večierky a nočné kluby, ktoré obchádzajú pandemické pravidlá, ako aj to, že lyžiarske strediská zostali otvorené celú zimnú sezónu.

V Srbsku doteraz väčšinu ľudí zaočkovali vakcínou od čínskej firmy Sinopharm. Používajú sa aj vakcíny od firiem Pfizer a AstraZeneca, ako aj ruský Sputnik V.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, núdzový stav, Sputnik V
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbskí epidemiológovia volajú po núdzovom stave, noví infikovaní pribúdajú rýchlo i napriek očkovaniu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.