Pondelok, 25. január 2021
Oblačno  1 °C
Mimoriadne správy

Srbská premiérka sa dala zaočkovať v priamom prenose, aby ukázala bezpečnosť vakcíny proti koronavírusu (video)

 Webnoviny  24. december 2020  84
Srbská premiérka sa dala zaočkovať v priamom prenose, aby ukázala bezpečnosť vakcíny proti koronavírusu (video)

24.12.2020 (Webnoviny.sk) - Srbská premiérka Ana Brnabičová sa dala ako prvá v krajine zaočkovať proti koronavírusu. Spravila tak v snahe ukázať skeptickým obyvateľom balkánskej krajiny, že vakcína je bezpečná.

Viac o téme: Koronavírus


Brnabičová spolu s ďalším členom svojho kabinetu sa vo štvrtok v priamom televíznom prenose nechala zaočkovať vakcínou, ktorú vyvinuli spoločnosti BioNTech a Pfizer, čím v sedemmiliónovej krajine odštartovali očkovaciu kampaň. Nasledovať by mali ľudia nad 70 rokov žijúci v domovoch sociálnej starostlivosti.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Srbsko dostalo v utorok prvú várku 4 800 vakcín od BioNTech a Pfizeru. V krajine tiež testujú ruskú vakcínu Sputnik V a občania si budú môcť vybrať, ktorú vakcínu chcú použiť. Prieskumy verejnej mienky však ukazujú, že veľká časť srbského obyvateľstva je náchylná veriť konšpiračným teóriám a zdráha sa dať zaočkovať.Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, srbská premiérka
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbská premiérka sa dala zaočkovať v priamom prenose, aby ukázala bezpečnosť vakcíny proti koronavírusu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.