Streda, 29. november 2023
Slnečno  -2 °C
Mimoriadne správy

Srbská polícia po streľbe pri maďarských hraniciach zatkla Afgancov aj Turkov

 Webnoviny  28. október 2023  132  
Srbská polícia po streľbe pri maďarských hraniciach zatkla Afgancov aj Turkov

28.10.2023 (SITA.sk) - Srbská polícia zatkla šesť ľudí a zhabala automatické zbrane po tom, ako pri piatkovej prestrelke medzi migrantmi pri srbsko-maďarských hraniciach zomreli trala ľudia a jeden utrpel zranenia.

Polícia v piatok večer oznámila, že zadržala štyroch afganských a dvoch tureckých občanov podozrivých z nezákonnej držby zbraní a výbušnín. Hneď nebolo jasné, či budú obvinení aj zo streľby.

Prestrelka medzi skupinami migrantov sa odohrala v piatok ráno v opustených farmárskych skladoch neďaleko obce Horgoš. Polícia vykonala raziu v okolí a zhabala dve automatické pušky a muníciu. Našli tiež 79 migrantov a presunuli ich do prijímacích stredísk, konštatuje vyhlásenie.


Srbsko-maďarské pohraničie leží na takzvanej balkánskej migračnej trase, ktorá vedie z Turecka cez Grécko a Bulharsko do Severného Macedónska, Srbska a Bosny a Hercegoviny a ďalej do západnej Európy. Maďarsko postavilo na hranici so Srbskom plot s ostnatým drôtom, aby zastavilo prílev migrantov. Pri hraniciach Srbska s Maďarskom však stúpol počet gangov pašujúcich ľudí, pričom často bojujú o kontrolu nad oblasťou.Viac k témam: Nelegálna migrácia, nelegálni migranti, Streľba, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Srbská polícia po streľbe pri maďarských hraniciach zatkla Afgancov aj Turkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.