Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident Vučič

 Webnoviny  16. máj 2020  127
Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident Vučič

16.5.2020 (Webnoviny.sk) - Srbská vláda poslala do mesta Šid v blízkosti hranice s Chorvátskom vojakov. Ministerstvo obrany v sobotu uviedlo, že prezident Aleksandar Vučič nariadil, aby vojaci dozerali na tri tábory, v ktorých sa nachádza približne 1500 migrantov, prevažne zo Sýrie, Afganistanu a Pakistanu. Vojaci majú ochrániť miestnych obyvateľov pred údajným obťažovaním a krádežami zo strany utečencov.

Pre TV Prva vyhlásil, že po tom, ako začiatkom mesiaca uvoľnili obmedzenia týkajúce sa boja proti novému koronavírusu, začali migranti opúšťať tábory a páchajú "drobné zločiny a nelegálne vstupujú do domov"."Ľudia sa necítia byť v bezpečí," dodal

V krajine stúpa podpora odporcov migrantov a pred tábormi sa často konajú protesty krajnej pravice proti utečencom. V Srbsku sa nachádza približne štyritisíc migrantov.

Viac k témam: armáda, krádež, migranti, utečenci migranti, vojaci
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbská armáda má ochraňovať občanov pred migrantmi z táborov, nariadil to prezident Vučič © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.