Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  16,5 °C
Mimoriadne správy

Srbi zvažujú zatvorenie pozemných hraníc, do krajiny sa húfne vracajú občania zo zahraničia

 Webnoviny  19. marec 2020  43
Srbi zvažujú zatvorenie pozemných hraníc, do krajiny sa húfne vracajú občania zo zahraničia

19.3.2020 (Webnoviny.sk) - Srbská vláda zvažuje uzavretie svojich pozemných hraníc v snahe zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Minister vnútra Nebojša Stefanović uviedol, že o tom rozmýšľajú preto, lebo sa do krajiny v ostatných štyroch dňoch vrátilo zhruba 70-tisíc Srbov a ich rodín zamestnaných v západnej Európe, a to aj napriek tomu, že ich vyzývali, aby tak nerobili.

Na hranici s Chorvátskom a Maďarskom následne vznikali veľké dopravné zápchy. Všetky osoby, ktoré prídu do Srbska, musia podľa ministra zostať v samoizolácii alebo ich pošlú do karantén zriadených na viacerých miestach.

Vláda pre nový koronavírus uzavrela aj hlavné letisko v krajine. Letisko Nikolu Teslu v Belehrade je prístupné len pre nákladné lety. V stredu zavreli aj letisko v meste Niš.

Srbsko, ktoré má zatiaľ 97 potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom, prijalo jedny z najprísnejších opatrení v Európe. Zaviedlo napríklad nočný zákaz vychádzania pre všetkých občanov a obyvatelia starší ako 65 rokov nemôžu z domov vychádzať vôbec.

Viac k témam: hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Srbi zvažujú zatvorenie pozemných hraníc, do krajiny sa húfne vracajú občania zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.