Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Spoločnosť Siemens berie požiadavky aktivistov vážne, tí demonštrujú proti ťažbe uhlia v Austrálii
10.1.2020 (Webnoviny.sk) - Klimatickí aktivisti v piatok demonštrovali pred kanceláriami nemeckej spoločnosti Siemens pre jej aktivity súvisiace s ťažbou uhlia v Austrálii.
Členovia Fridays for Future žiadajú, aby firma ukončila svoju činnosť týkajúcu sa tohto austrálskeho projektu, keďže emisie z uhoľných elektrární prispievajú ku globálnemu otepľovaniu. Výkonný riaditeľ Siemensu Joe Kaeser navrhol zástupcom aktivistov stretnutie a vyhlásil, že ich požiadavky berú vážne.
Austrália, ktorá v súčasnosti bojuje s ničivými lesnými požiarmi po mesiacoch sucha a nadpriemerných teplôt, je jedným z najväčších svetových vývozcov uhlia.
Viac k témam: Fridays for Future, ťažba uhlia
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť Siemens berie požiadavky aktivistov vážne, tí demonštrujú proti ťažbe uhlia v Austrálii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Počas modlitieb v kvétskej mešite došlo k výbuchu, hlásia mŕtvych aj zranených (foto)Nasledujúci článok
Ozbrojený študent prišiel do základnej školy a začal strieľať
Poľsko a Slovensko budú spolupracovať v obrannom priemysle, rokovania hovoria o konkrétnych projektoch – VIDEO
Situácia na Blízkom východe ukazuje, aké dôležité je mať cestovné poistenie aj na skutočne mimoriadne udalosti
Na policajnom prezídiu má pribudnúť busta Lučanského, exminister Mikulec vyjadril svoje pochybnosti