Streda, 8. júl 2020
Slnečno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Spoločnosť Siemens berie požiadavky aktivistov vážne, tí demonštrujú proti ťažbe uhlia v Austrálii

 Webnoviny  10. január 2020  48
Spoločnosť Siemens berie požiadavky aktivistov vážne, tí demonštrujú proti ťažbe uhlia v Austrálii

10.1.2020 (Webnoviny.sk) - Klimatickí aktivisti v piatok demonštrovali pred kanceláriami nemeckej spoločnosti Siemens pre jej aktivity súvisiace s ťažbou uhlia v Austrálii.

Členovia Fridays for Future žiadajú, aby firma ukončila svoju činnosť týkajúcu sa tohto austrálskeho projektu, keďže emisie z uhoľných elektrární prispievajú ku globálnemu otepľovaniu. Výkonný riaditeľ Siemensu Joe Kaeser navrhol zástupcom aktivistov stretnutie a vyhlásil, že ich požiadavky berú vážne.

Austrália, ktorá v súčasnosti bojuje s ničivými lesnými požiarmi po mesiacoch sucha a nadpriemerných teplôt, je jedným z najväčších svetových vývozcov uhlia.

Viac k témam: Fridays for Future, ťažba uhlia
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť Siemens berie požiadavky aktivistov vážne, tí demonštrujú proti ťažbe uhlia v Austrálii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.