Utorok, 28. január 2020
Oblačno  0,7 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty vydali príkaz na zadržanie iránskeho supertankera, dôvodom je porušovanie sankcií

 Webnoviny  17. august 2019  30
Spojené štáty vydali príkaz na zadržanie iránskeho supertankera, dôvodom je porušovanie sankcií

17.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americké ministerstvo spravodlivosti vydalo príkaz na zadržanie iránskeho ropného tankera. Stalo sa tak len deň po tom, čo sudca z Gibraltáru nariadil jeho prepustenie.

Briti zadržali supertanker Grace 1 pri Gibraltári 4. júla pre podozrenie z nelegálneho transportu ropy do Sýrie, a teda porušovania sankcií Európskej únie.

Ministerstvo uviedlo, že predmetom konfiškácie má byť tanker, náklad ropy a takmer milión dolárov z účtu nemenovanej americkej banky spájaného s iránskou spoločnosťou Paradise Global Trading LLC.

Dôvodom je porušovanie amerických sankcií, zákonov o terorizme či pranie špinavých peňazí. Loď sa stále nachádza pri Gibraltári.

Viac k témam: Gibraltársky prieliv, Irán, tanker, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Spojené štáty vydali príkaz na zadržanie iránskeho supertankera, dôvodom je porušovanie sankcií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.