Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Spojené štáty už nie sú na zozname bezpečných krajín, EÚ vyradila aj ďalších päť štátov

 Webnoviny  30. august 2021  117
Spojené štáty už nie sú na zozname bezpečných krajín, EÚ vyradila aj ďalších päť štátov

30.8.2021 (Webnoviny.sk) - Európska únia (EÚ) v pondelok odporučila 27 členským štátom, aby z dôvodu rastúceho počtu prípadov nákazy koronavírusom opäť zaviedli cestovné obmedzenia pre turistov z USA.

Viac o téme: Koronavírus


Rozhodnutie Európskej rady vyradiť Spojené štáty zo zoznamu bezpečných krajín pre cestovanie mení odporúčanie z júna, keď blok pred letnou turistickou sezónou odporučil zrušiť obmedzenia pre cestujúcich z USA. Usmernenie nie je záväzné a cestujúci z USA by sa mali pripraviť na širokú škálu pravidiel v rôznych štátoch bloku.

EÚ v čase pandémie koronavírusu neuplatňuje jednotnú politiku cestovného ruchu. Vlády členských krajín tak majú právo rozhodnúť, či svoje hranice ponechajú otvorené pre amerických turistov.

Zo zoznamu bezpečných krajín únia v pondelok ďalej vyradila Izrael, Kosovo, Libanon, Čiernu Horu a Severné Macedónsko.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Spojené štáty už nie sú na zozname bezpečných krajín, EÚ vyradila aj ďalších päť štátov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.